„Śladami Niepodległości”

„Śladami Niepodległości”

          W dniu 17 października 2018 roku o godzinie 19:00 odbyła się Wieczornica Patriotyczna pt.: „Śladami Niepodległości”. Młodzi wykonawcy w montażu słowno-muzycznym uczcili pamięć Polaków, którzy walczyli o wolność i tożsamość narodową. Wieczornicę uświetniła Pani Józefa Drozdowska (m.in. poetka, autorka książek dla dzieci), gościliśmy mieszkańców wsi, rodziców, dziadków.

Wieczornica była okazją do integracji środowiska lokalnego oraz ciekawą lekcją historii i świadectwem wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży. Uczniowie prezentowali wiersze, pieśni, wydarzenia historyczne na przestrzeni dziejów związane z naszą Ojczyzną. Do śpiewu pieśni włączali się rodzice, dziadkowie naszych uczniów i pozostali goście.

Nasze świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zakończyliśmy herbatką i kawą przy słodkim  poczęstunku, który przygotowali uczniowie wraz z rodzicami.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego niezapomnianego wieczoru, pełnego refleksji i wzruszeń, serdecznie dziękujemy!!!