Rajd

W sobotę 17 września 2022 roku braliśmy udział w jesiennym Rajdzie „Powitanie” zorganizowanym przez Hufiec ZHP Augustów.

Przeszliśmy trasę z Przewięzi do bazy harcerskiej w Suchej Rzeczce. Na miejscu czekał nas ciepły i pyszny posiłek. Pomogliśmy przygotować bazę do zimy: wytrzepaliśmy i ułożyliśmy wszystkie koce. Potem mieliśmy okazję wykazać się zdolnościami i w konkursie przeciągania liny i turnieju wiedzy o Kanale Augustowskim i gen. Ignacym Prądzyńskim – patronie naszego Hufca. W dalszej części odbył się uroczysty apel i ognisko ze śpiewem piosenek harcerskich. Przy ognisku wysłuchaliśmy ciekawej lekcji historii o kanale augustowskim i naszym patronie opowiedzianej przez augustowskiego historyka, pana Wojciecha Baturę.
Życie naszego patrona było bardzo interesujące: Ignacy Prądzyński bardzo wcześnie rozpoczął swą pracę inżynierską, jak mało czasu zajęły mu prace geodezyjne i przygotowanie koncepcji Kanału. Dowiedzieliśmy się również o jego błyskotliwych pomysłach pokonania wojsk rosyjskich w czasie Powstania Listopadowego.
Reprezentacja naszej 11 Drużyny Harcerskiej „Orły” wygrała turniej historyczny. B-R-A-W-O brawo, brawo, brawo!

Dać im po du… Dać im po du…

Dać im po duuużej czekoladzie! (Z orzechami, bakaliami, rodzynkami i czymś jeszcze…)