Szkolny Budżet Partycypacyjny

Za nami dwudniowe szkolenie – „Szkolny Budżet Partycypacyjny – Czas na młodych!”

Z Dworku Czarneckiego wracamy z zapałem do działania, z głowami pełnymi pomysłów, nowymi umiejętnościami i praktyczną wiedzą. Doskonalimy sztukę autoprezentacji, reżyserii i nagrywania spotów oraz pracy w dynamicznie zmieniających się zespołach. Opiekunowie SU także szkolili się w zespołach nauczycielskich, jak skutecznie włączać młodzież w działania samorządowe i wspierać jej potrzebę sprawczości.

Jestem dumny z naszych dziewcząt: Weroniki Rozmysłowicz, Marii Szparkowskiej oraz Weroniki Wawiórko. Pracowały w skupieniu i z zaangażowaniem, a w czasie wolnym dobrze się bawiły w swoim towarzystwie i nawiązywały nowe znajomości. Liczę na to, że swoją pozytywną energią zarażą kolegów i koleżanki, bo na grudniowe warsztaty z trenerem Fundacji SocLab – Laboratorium Badań i działań Społecznych możemy zaprosić jeszcze 3 uczniów.

Po całym szkoleniu udaliśmy się do Mini Zoo w Białymstoku. Wisienką na torcie była wizyta w „Pokoju zagadek”. Pokoje Zagadek, czyli tzw. Escape Room’y – to prawdziwe emocje. To zagadki, łamigłówki, podpowiedzi i trudności do pokonania – a na wszystko macie ograniczony czas. Znajdźcie rozwiązanie i otwórzcie drzwi, zanim zegar skończy odliczanie.

Zbigniew Orzechowski