Wycieczka do Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach

Dnia 31 stycznia 2018 r, w ramach projektu „Kreatywna Szkoła” pojechaliśmy do Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

W pierwszej części zajęć oglądaliśmy „od podszewki” Laboratorium Centrum Symulacji Medycznej: SOR – Szpitalny Oddział Ratunkowy, salę operacyjną, pooperacyjną oraz oddział położniczo-ginekologiczny. Pomieszczenia są wyposażone w fantomy rzeczywistych rozmiarów: noworodków, kobiety w ciąży oraz pacjentów po wypadkach. Pani ratownik opowiedziała nam, na czym polega praca ratownika medycznego i ciekawie przekazała informacje o anatomii człowieka. Następnie rozmawialiśmy o wszystkich układach w organizmie człowieka, przeszliśmy szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyliśmy pierwszą pomoc w różnych przypadkach. Mieliśmy także okazję zobaczyć symulację karetki pogotowia, która wywołała dużo radości wśród uczniów.

W drugiej części zajęć m.in. mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak Starożytni zmierzyli Ziemię, Słońce i Księżyc, uczyliśmy się programować robota oraz dowiedzieliśmy się, jak zbudować własną grę. Był to pokaz programowania w środowisku Scratch. Mieliśmy też okazję obejrzeć wystawę malarską pt.: „Moje Suwałki w abstrakcji”.