Biwak naszych harcerzy

We wtorek 25 czerwca 2019 roku zuchy i harcerze spotkali się w szkole, aby odbyć wyjątkową zbiórkę – biwak pod czujnym okiem opiekunów: dh Marty, pani Ewy  i pana Tomka.

Zebraliśmy się o godzinie 15.30 na boisku szkolnym. Spotkanie zaczęliśmy od rozstawienia namiotów. Musieliśmy sobie poradzić z trudną czynnością, na szczęście i tym razem młodsze dzieci mogły liczyć na pomoc starszych koleżanek, kolegów, rodziców.  Potem była zabawa integracyjna: „Pięćdziesiątka” , co zabrało nam mnóstwo energii. Musieliśmy natychmiast odpocząć i zjeść podwieczorek.  Kolejnym punktem była gra terenowa oraz zabawa na podstawie książki (losowanie historyjki i przedstawienie scenki w patrolach). Gdy było już ciemno, bawiliśmy się w chowanego z latarkami – jak się później okazało ta zabawa najbardziej wszystkim się podobała. Późną nocą siedzieliśmy przy ognisku, piekliśmy kiełbaski i kaszankę oraz śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Zapatrzeni w blask kołyszących się płomieni myśleliśmy o harcerstwie i o nas samych skupionych w kręgu przyjaźni. Po posiłku i toalecie przygotowaliśmy miejsca do spania. Jednak radość z tak nietypowego spotkania długo nie pozwoliła nam zasnąć.
Nad ranem nie zabrakło alarmu, w czasie którego harcerze i zuchy zakładali turbany, przydały się szczoteczki do zębów i czyste skarpetki. Po nieprzespanej nocy o godzinie 8.00 wszyscy mieli pobudkę, poranną toaletę i gimnastykę oraz śniadanie. Następnie była gra w piłkę, malowanie twarzy, zabawa balonami i butelkami napełnionymi wodą. Nie zabrakło quizu  o ZHP, zabawy w chowanego, obiadu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy nadszedł czas na sprzątanie i pożegnanie. Cieszyliśmy się, że mogliśmy w czasie biwaku razem bawić się, uczyć i pielęgnować nasze tradycje. W ciszy i skupieniu druhna przekazała iskierkę przyjaźni, która zapadła na długo w naszych sercach. Z bagażem przygód i uśmiechem na twarzach rozeszliśmy się do domów w wyśmienitych humorach. Już nie możemy doczekać się kolejnego biwaku w gronie przyjaciół. Czuwaj!