Wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Kreatywna szkoła”

 W dniach 11- 12 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział 8 uczniów i 2 opiekunów. Wycieczka była częścią realizacji projektu „KREATYWNA SZKOŁA!”.

Wczesnym porankiem w sobotę, uczestnicy projektu wyruszyli wynajętym autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

Już na samym wejściu przywitał ich mówiący robot. W trakcie pobytu w Centrum uczniowie poznali różne prawa fizyki samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. Wszystkiego mogli dotknąć!

Wrażenia uczestników wycieczki:

Mikołaj : Było bardzo fajnie w CNK, podobał mi się symulator samochodu oraz zajęcia w laboratorium chemicznym podczas, których zdejmowaliśmy odciski palców oraz badaliśmy nieznaną substancję pozostawioną na miejscu zbrodni.

Przemek: Podobał mi się magnesowy most, który udało mi się zbudować.

Karolina: Na mnie największe wrażenie wywarło ogniste tornado oraz zajęcia w laboratorium chemicznym. Oczywiście było bardzo dużo innych ciekawych eksponatów godnych uwagi.

Dominika Dadura: Podobały mi się doświadczenia dotyczące zmysłu wzroku. Złudzenia optyczne to bardzo ciekawe doświadczenia.

Dominika  Długozima: Moje wrażenia z wycieczki są bardzo pozytywne, utkwiło mi w pamięci wiele eksponatów, a najbardziej latający dywan.

W ciągu dwóch dni uczestnicy projektu mogli wziąć udział we wszystkich atrakcjach, które oferuje to niezwykłe miejsce, jakim jest Centrum Nauki Kopernik – najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Mogli dotykać eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął bardzo szybko.

Świat nauki odkrył przed nimi swe tajemnice, a taka forma jego poznawania sprawiła, że długo będą pamiętać swoją wyprawę!

Wioletta Kotarska i Marta Krzywińska