Festyn Rodzinny w Tajnie Starym

15 czerwca w godzinach 9:00-13:00 na boisku przy Szkole Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym odbył się Festyn Rodzinny.

Uczestników festynu powitała pani Beata Krupińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tajnie Starym.

Po wystąpieniu pani dyrektor rozpoczęła się zabawa. Na początku był konkurs karaoke. Następnie uczniowie starszych klas zatańczyli poloneza. Później występowali młodsi uczniowie: przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego, zerówka oraz klasy I-III. Kolejnym punktem imprezy był turniej matematyczny.

Potem dominował sport. Ćwiczenia fitness poprowadziła jedna z mam, instruktor strong nation, pani Marzena Palczewska. Rozegrano turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Jednak najwięcej emocji wzbudził niezwykle wymagający tor przeszkód (zwijanie sznurka z piłką na ringo, bieg z piłką między kolanami, hula-hoop, slalom z piłeczką na łyżce, przejście pod płotkiem, obroty wokół słupka, strzał na bramkę).

W konkurencjach, zabawach i zawodach brali udział uczniowie, rodzice i inni członkowie rodzin, nauczyciele, strażacy z OSP Tajno Stare oraz OSP Bargłówka. Warto podkreślić, że w festynie aktywnie uczestniczyli: Wójt Gminy Bargłów Kościelny – pan Radosław Wawiórko, jego zastępca – pan Marcin Rogowski, a także inni pracownicy gminy.

W czasie trwania festynu można było korzystać z nadmuchiwanych zjeżdżalni, puszczać bańki mydlane, umalować twarz specjalnymi farbkami, poćwiczyć wyobraźnię, bawiąc się balonami modelującymi, a także malować różne obrazki i wzory na szkolnym ogrodzeniu. Przy stoisku pracowników gminy dorośli mogli w formie ankiety wypowiedzieć się na temat jakości życia w Gminie Bargłów Kościelny, a dzieci brały udział w konkursach z nagrodami.

Chętni oglądali pokaz militariów. Nie zabrakło kiełbasek z grilla oraz dobrej muzyki.

Podczas festynu miała miejsce zbiórka pieniędzy na leczenie młodego mieszkańca gminy, Miłosza Oleksego. Uczennice najstarszych klas sprzedawały ciasta upieczone przez rodziców. Akcję można też było wesprzeć, kupując maskotki przekazane przez Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Małgorzatę Siemiaszko.

Festyn został przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym, a sfinansowany przez Gminę Bargłów Kościelny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w zbiórkę pieniędzy dla Miłoszka Oleksego. Szczególnie dziękujemy za upieczenie i dostarczenie na festyn wszystkich słodkości. Dziękujemy p. Małgosi S. za pluszaki, które można było nabyć za dobrowolną opłatą. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać 2310 zł. BRAWO DLA WAS!!!