Piknik Rodzinny w Tajnie Starym

7 września na boisku przy Szkole Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym odbył się Piknik Rodzinny.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9:00. Wszystkich obecnych przywitała Pani Beata Krupińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tajnie. Następnie zabrał głos Wójt Gminy Bargłów Kościelny, Pan Radosław Wawiórko.

Na początku odbył się pokaz umiejętności policyjnego psa Aresa służącego w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie. Zarówno dzieci, jak i dorośli zadali przewodnikowi psa dużo pytań. Następnie pani policjantka przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drogach. Można było zajrzeć do radiowozu, a nawet zrobić sobie zdjęcie za kierownicą.

Potem odbył się pokaz strażaków. Wielkie wrażenie wywarło na wszystkich gaszenie palącej się patelni. W pikniku uczestniczyły jednostki OSP z Tajna i Dreństwa.

Następnie uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także przedstawiciele urzędu gminy wzięli udział w konkurencjach sportowych. Pięć drużyn pokonywało wymagający tor przeszkód (obręcz, marchew, skakanka, jabłko, slalom z purchawkami na łopatach). Rozegrano też mecz piłki nożnej: młodzież – dorośli.

Podczas festynu można było skorzystać z nadmuchiwanych zjeżdżalni, umalować twarz specjalnymi farbkami, poćwiczyć wyobraźnię, bawiąc się balonami modelującymi, a także smacznie zjeść. Dużym powodzeniem cieszyło się puszczanie baniek mydlanych. Nie zabrakło dobrej muzyki i tańca.

W czasie imprezy można też było zasięgnąć informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 oraz wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Była też możliwość zarejestrowania się w banku dawców szpiku.

Podczas pikniku odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację Amelki – absolwentki naszej szkoły. Sprzedawane przez uczennice starszych klas ciasta zostały upieczone przez mamy naszych uczniów i inne osoby, które chciały włączyć się do akcji..

Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i aktywny udział w tej zbiórce wszystkim rodzicom, uczniom i przyjaciołom szkoły. Warto pomagać!

Piknik został sfinansowany przez Gminę Bargłów Kościelny.