Szkolny Festyn Rodzinny w Tajnie Starym

21 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym odbył się Szkolny Festyn Rodzinny.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9:00. Wszystkich obecnych przywitała Pani Beata Krupińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tajnie Starym. Następnie zabrał głos Wójt Gminy Bargłów Kościelny, Pan Radosław Wawiórko. Warto zauważyć, że Pan Wójt był na festynie do końca, do godziny 13:00 i aktywnie uczestniczył w konkurencjach sportowych i zabawach. Z krótkim przemówieniem wystąpił też przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie Pan Marek Bućko, który przypomniał zebranym o konieczności zachowania bezpieczeństwa nad wodą oraz zachęcił do korzystania z atrakcji przygotowanych na festyn przez strażaków z OSP w Tajnie i Dreństwie.

Nauczyciele przygotowali konkurencje sprawnościowe oraz zabawy, w których uczestniczyli wszyscy zebrani: uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także przedstawiciele urzędu gminy. Było tradycyjne przeciąganie liny, napełnianie gąbkami wiader z wodą, rzut kaloszem, a także wymagający tor przeszkód (skakanka, obręcz, hokej, bieg pod i nad płotkiem, przeciskanie się przez szarfę, slalom z piłką przy nodze i strzał na bramkę). Podczas festynu można było skorzystać z nadmuchiwanych zjeżdżalni, umalować twarz specjalnymi farbkami, poćwiczyć wyobraźnię, bawiąc się balonami modelującymi, a także smacznie zjeść. Dużym powodzeniem cieszyło się puszczanie baniek mydlanych. Nie zabrakło dobrej muzyki i tańca. Popularnym sportem stało się oblewanie się wodą. Wykorzystywano przy tym różne narzędzia: węże strażackie, wiadra i butelki.

W czasie imprezy można też było wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Pomagali w tym pracownicy urzędu gminy.

Festyn został sfinansowany przez Gminę Bargłów Kościelny.