Kolejny sukces naszej szkoły!!!

Z radością informujemy iż nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie wojewódzkim ph. „Hotele dla owadów” organizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, Koło Naukowe Biologów im. Dr. W. Chętnickiego.

Konkurs polegał na klasowym zbudowaniu hoteliku dla owadów!Zadania podjęła się klasa II i III pod czujnym okiem nauczycielek- Doroty Głowackiej i Wioletty Kotarskiej. Hotelik powstał z elementów, które przynieśliśmy do szkoły – min. patyków, bloczków drewnianych, szyszek, trzciny. Pomagała nam broszura przygotowana przez Uniwersytet: https://biologia.uwb.edu.pl/media/uploads/2021/03/15/broszura_hotele-dla-owadow.pdf?fbclid=IwAR1v5SXAOGp5y04n48ZnDorGhlm3_NKQhnboj9wStbXRkOsGatOSb1MhUP4.

Otrzymaliśmy dyplom, nagrodę oraz list następującej treści:

„Miło jest nam poinformować, że praca przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym zdobyła II miejsce w II edycji konkursu HOTELE DLA OWADÓW, organizowanej ramach projektu SPOTKAJMY SIĘ W TEATRZE NATURY.

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Koło Naukowe Biologów gratuluje fantastycznego pomysłu na hotel i jego realizację oraz ma nadzieję, że pasja przyrodnicza dzieci będzie nadal kontynuowana.

Do konkursu zgłosiło się 68 szkół z woj. podlaskiego.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów!